« zpět na seznam článků

Dny vědy a techniky Plzeň

Vloženo 09.10.2019

Dne 20. 9. 2019 se zúčastnily 6. a 7. třída naší školy každoroční akce Dny vědy a techniky v plzeňských ulicích. První část proběhla v prostoru před Západočeským muzeem. Zde byly sice jen dvě, zato divácky atraktivní stanoviště – zmrazení dusíkem a elektrické rány s pomocí transformátorů na vysoké napětí. Žáci tady s nadšením strávili daleko víc času, než si dozorující učitelé Dvořák a Ešner mysleli. Dík patří zejména kolegyni Kaufnerové, toho času na mateřské dovolené. Ta část pokusů sama demonstrovala v přestávkách při péči o své mimino.

Pak jsme se přesunuli na náměstí. Zde bylo stanovišť několik desítek, ale byla to taková směska od robotů přes zdravovědu až po různé ekologické a energetické vychytávky. Zde žáci měli rozchod, aby si mohli prohlédnout to, co je nejvíc zajímá. Nejatraktivnější byla jízda na rotopedu, kde bylo cílem rozsvítit vlastní energií žárovku. Vzhledem k tomu, jak někteří účastníci po opuštění rotopedu vyhlíželi, Vám tento způsob získávání energie nedoporučuji.

K celkovému úspěchu akce určitě přispělo i to, že bylo krásné babí léto.

Ludvík Ešner

« zpět na seznam článků

• Oznámení rodičům žáků 2. stupně
  • Oznámení rodičům žáků přihlášených k zájmovému vzdělávání ve školní družině
  • Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019-2020
  • Oznámení rodičům žáků 1. stupně
  • Ošetřovné

Práce na 1. stupni probíhá prostřednictvím elektronické komunikace učitelů s rodiči žáků nebo přímo s žáky.

Plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni najdete pod jednotlivými odkazy. Žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Vaříme pro zaměstnance, cizí strávníky a žáky přihlášené k výuce. Pro ostatní žáky je školní jídelna stále uzavřena.

Jídelní lístek od 8. do 12. června 2020

Pondělí:
Polévka z pečeného květáku a kapusty
Štěpánská pečeně, rýže, obloha zeleninová

Úterý:
Polévka slepičí s kapáním
Bramborový knedlík plněný masem, špenát

Středa:
Polévka bramborová s drobením
Špagety s masem a sýrem, zeleninový salát

Čtvrtek:
Polévka kmínová