« zpět na seznam článků

Vzpomínková výstava

Vloženo 27.11.2019

V souvislosti s výročím listopadových událostí roku 1989 jsme se na naší škole rozhodli uspořádat výstavu, kterou jsme chtěli přiblížit život v tehdejší době. A tak jsme mohli zhlédnout školní pomůcky z osmdesátých let, ať už dobové sešity, učebnice a další. Nechyběl ani tehdejší státní znak a prezident republiky. Druhou část výstavy představovala domácnost. Zde byl k vidění například telefon, přenosný televizor, gramofon včetně gramofonových desek, různé kuchyňské a úklidové prostředky i dobové oblečení, hračky nebo peníze, noviny a časopisy. Vše střežila figurína oblečená do pionýrského stejnokroje. Výstavu si mohli kromě dětí prohlédnout také rodiče v době třídních schůzek. A tak si starší generace zavzpomínala a děti nemohly leckdy uvěřit tomu, jak vypadaly tehdejší hračky nebo jak úhledně psali žáci do školních sešitů. Děkujeme všem, kteří donesli do školy předměty z doby před více než třiceti lety a přispěli tak k uspořádání naší výstavy.

Mgr. Jaroslava Říhová

« zpět na seznam článků

• Oznámení rodičům žáků 2. stupně
  • Oznámení rodičům žáků přihlášených k zájmovému vzdělávání ve školní družině
  • Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019-2020
  • Oznámení rodičům žáků 1. stupně
  • Ošetřovné

Práce na 1. stupni probíhá prostřednictvím elektronické komunikace učitelů s rodiči žáků nebo přímo s žáky.

Plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni najdete pod jednotlivými odkazy. Žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Vaříme pro zaměstnance, cizí strávníky a žáky přihlášené k výuce. Pro ostatní žáky je školní jídelna stále uzavřena.

Jídelní lístek od 8. do 12. června 2020

Pondělí:
Polévka z pečeného květáku a kapusty
Štěpánská pečeně, rýže, obloha zeleninová

Úterý:
Polévka slepičí s kapáním
Bramborový knedlík plněný masem, špenát

Středa:
Polévka bramborová s drobením
Špagety s masem a sýrem, zeleninový salát

Čtvrtek:
Polévka kmínová