« zpět na seznam článků

Lyžařský kurz sedmého ročníku

Vloženo 27.03.2020

Ve dnech 23. - 28. února 2020 se žáci sedmého ročníku naší školy zúčastnili lyžařského kurzu v Železné Rudě – Alžbětíně.

Ubytování i strava bylo zajištěno v penzionu U Larvů. I letos si žáci pochvalovali chutná jídla, ostatně to bylo poznat i z toho, jak vyjedli své talíře a často si i přidávali. Počasí kurzu moc nepřálo. Do Alžbětína jsme dorazili za deště a pršelo ještě i v dalších dnech. Zima je letos na sníh skoupá a i to málo bohužel odteklo s deštěm. Proto jsme neděli a pondělí vyplnili pěší turistikou. Navštívili jsme všechny železnorudské a špičácké sjezdovky, nachodili první kilometry a zhodnotili situaci. Podařilo se nám domluvit lyžování na sjezdovce Nad nádražím, kde díky umělému zasněžování bylo možné lyžovat. Byla nám slíbena i možnost využití lyžařské školičky pro naše začátečníky. Od úterý proto mohl probíhat lyžařský výcvik. K naší velké radosti začalo ve středu večer sněžit a podmínky na svahu se znatelně zlepšily. S tím se zlepšovaly i lyžařské dovednosti žáků. Po výcviku došlo i na sněhové stavby.

Z prací žáků:

1. den – neděle
Žádný sníh

Jakmile jsme přijeli, šli jsme si vybalit věci. Na pokoji nás bylo pět kluků. Když jsme si vybalili, šli jsme se projít. Nejprve jsme se šli podívat na naší sjezdovku na Debrníku a zjistili jsme, že se tam nedá lyžovat. Tak jsme pochodovali dál. Uviděli jsme další sjezdovku (Samoty), ale ta nebyla o moc lepší. Kuba tam našel boby s dírou, šel na sjezdovku, jezdil tam jak blázen a byl celý špinavý. Pak jsme šli ještě do Železné Rudy. Po večeři jsme hráli zábavné hry a povídali si, co bude dál. V noci strašně foukal vítr a pršelo. Venku se rozsvěcovala lampa a pak vypadly pojistky. Namohli jsme si rozsvítit! Kluci si dělali srandu, že venku jsou nadpřirozené bytosti.
Byl to pěkný den.

2. den - pondělí
Hledání sněhu

Dopoledne jsme se šli podívat do širšího okolí. Objevili jsme sjezdovku, která je v provozu!!! Jupí. Zítra ji vyzkoušíme. Pod sjezdovkou to bylo hodně namrzlé. Honza tam uklouzl a bouchl se do hlavy. Buch. Pak jsme se vydali na Špičák. Tam se jezdilo „o sto šest“. Cestou zpátky jsme viděli stromy ohryzané od bobrů. Odpoledne pršelo a tak jsme měli kino dole v herně. Po večeři jsme si povídali o historii lyžování. Pak měla naše skupina hodinový program. Byl turnaj ve stolním tenisu.
Úspěšný den, budeme lyžovat.

3. den - úterý
Jdeme lyžovat

Ráno jsme vstali a šli jsme na snídani. Pak jsme šli poprvé lyžovat. Hurá! Na svah nám lyže odvezli autem. My šli pěšky 30 minut. Na svahu jsme se rozdělili na ty, co umí lyžovat, a ty, co neumí. Kuba byl na malém lyžařském hřišti s nafouklými zvířátky a sestřelil tam tučňáka. Po obědě jsme šli do německého muzea. Bohužel jsme přišli pozdě. Tak nic. Večer jsme si povídali o zničených dveřích a poté o lyžování. Večerní program měla druhá parta kluků – měli pantomimu.
Byl to perný den.

4. den – středa
Padá sníh

Dopoledne jsme šli lyžovat. Odpoledne jsme se šli projít a zastavili jsme se v obchodě. K večeři jsme měli palačinky. Mňam. Večer jsme si povídali o známých osobnostech lyžování a soutěžili, kdo je pozná. Pak měla program parta holek. Hráli jsme Městečko Palermo. Poté měl pan učitel připravenou super hru.
Super den.

5. den – čtvrtek
Stavíme

Ve čtvrtek jsme lyžovali naposledy. Jezdili jsme slalom, bylo to super. Až na to, že si Aneta udělala něco s kolenem. Au! Napadl sníh, proto jsme šli odpoledne ven a stavěli. Někdo iglú, jiní sněhuláky a hrady, koulovali jsme se. Pak jsme měli osobní volno. Večer jsme probírali páteční program. Pak jsme hráli bowling, bohužel se sekl, protože tam někdo hodil malé míčky. Program měla druhá skupina holek. Hádali jsme kdo to je.
Byl to krásný lyžák.

6. den – pátek
Po snídani jsme si balili věci a uklízeli. Pomohli jsme s odklízením sněhu a stavěli ze sněhu. Domlouvali jsme se na cestu.

« zpět na seznam článků

• Oznámení rodičům žáků 2. stupně
  • Oznámení rodičům žáků přihlášených k zájmovému vzdělávání ve školní družině
  • Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019-2020
  • Oznámení rodičům žáků 1. stupně
  • Ošetřovné

Práce na 1. stupni probíhá prostřednictvím elektronické komunikace učitelů s rodiči žáků nebo přímo s žáky.

Plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni najdete pod jednotlivými odkazy. Žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Vaříme pro zaměstnance, cizí strávníky a žáky přihlášené k výuce. Pro ostatní žáky je školní jídelna stále uzavřena.

Jídelní lístek od 8. do 12. června 2020

Pondělí:
Polévka z pečeného květáku a kapusty
Štěpánská pečeně, rýže, obloha zeleninová

Úterý:
Polévka slepičí s kapáním
Bramborový knedlík plněný masem, špenát

Středa:
Polévka bramborová s drobením
Špagety s masem a sýrem, zeleninový salát

Čtvrtek:
Polévka kmínová