Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Lyžařský kurz sedmého ročníku

Vloženo 27.03.2020

Ve dnech 23. - 28. února 2020 se žáci sedmého ročníku naší školy zúčastnili lyžařského kurzu v Železné Rudě – Alžbětíně.

Ubytování i strava bylo zajištěno v penzionu U Larvů. I letos si žáci pochvalovali chutná jídla, ostatně to bylo poznat i z toho, jak vyjedli své talíře a často si i přidávali. Počasí kurzu moc nepřálo. Do Alžbětína jsme dorazili za deště a pršelo ještě i v dalších dnech. Zima je letos na sníh skoupá a i to málo bohužel odteklo s deštěm. Proto jsme neděli a pondělí vyplnili pěší turistikou. Navštívili jsme všechny železnorudské a špičácké sjezdovky, nachodili první kilometry a zhodnotili situaci. Podařilo se nám domluvit lyžování na sjezdovce Nad nádražím, kde díky umělému zasněžování bylo možné lyžovat. Byla nám slíbena i možnost využití lyžařské školičky pro naše začátečníky. Od úterý proto mohl probíhat lyžařský výcvik. K naší velké radosti začalo ve středu večer sněžit a podmínky na svahu se znatelně zlepšily. S tím se zlepšovaly i lyžařské dovednosti žáků. Po výcviku došlo i na sněhové stavby.

Z prací žáků:

1. den – neděle
Žádný sníh

Jakmile jsme přijeli, šli jsme si vybalit věci. Na pokoji nás bylo pět kluků. Když jsme si vybalili, šli jsme se projít. Nejprve jsme se šli podívat na naší sjezdovku na Debrníku a zjistili jsme, že se tam nedá lyžovat. Tak jsme pochodovali dál. Uviděli jsme další sjezdovku (Samoty), ale ta nebyla o moc lepší. Kuba tam našel boby s dírou, šel na sjezdovku, jezdil tam jak blázen a byl celý špinavý. Pak jsme šli ještě do Železné Rudy. Po večeři jsme hráli zábavné hry a povídali si, co bude dál. V noci strašně foukal vítr a pršelo. Venku se rozsvěcovala lampa a pak vypadly pojistky. Namohli jsme si rozsvítit! Kluci si dělali srandu, že venku jsou nadpřirozené bytosti.
Byl to pěkný den.

2. den - pondělí
Hledání sněhu

Dopoledne jsme se šli podívat do širšího okolí. Objevili jsme sjezdovku, která je v provozu!!! Jupí. Zítra ji vyzkoušíme. Pod sjezdovkou to bylo hodně namrzlé. Honza tam uklouzl a bouchl se do hlavy. Buch. Pak jsme se vydali na Špičák. Tam se jezdilo „o sto šest“. Cestou zpátky jsme viděli stromy ohryzané od bobrů. Odpoledne pršelo a tak jsme měli kino dole v herně. Po večeři jsme si povídali o historii lyžování. Pak měla naše skupina hodinový program. Byl turnaj ve stolním tenisu.
Úspěšný den, budeme lyžovat.

3. den - úterý
Jdeme lyžovat

Ráno jsme vstali a šli jsme na snídani. Pak jsme šli poprvé lyžovat. Hurá! Na svah nám lyže odvezli autem. My šli pěšky 30 minut. Na svahu jsme se rozdělili na ty, co umí lyžovat, a ty, co neumí. Kuba byl na malém lyžařském hřišti s nafouklými zvířátky a sestřelil tam tučňáka. Po obědě jsme šli do německého muzea. Bohužel jsme přišli pozdě. Tak nic. Večer jsme si povídali o zničených dveřích a poté o lyžování. Večerní program měla druhá parta kluků – měli pantomimu.
Byl to perný den.

4. den – středa
Padá sníh

Dopoledne jsme šli lyžovat. Odpoledne jsme se šli projít a zastavili jsme se v obchodě. K večeři jsme měli palačinky. Mňam. Večer jsme si povídali o známých osobnostech lyžování a soutěžili, kdo je pozná. Pak měla program parta holek. Hráli jsme Městečko Palermo. Poté měl pan učitel připravenou super hru.
Super den.

5. den – čtvrtek
Stavíme

Ve čtvrtek jsme lyžovali naposledy. Jezdili jsme slalom, bylo to super. Až na to, že si Aneta udělala něco s kolenem. Au! Napadl sníh, proto jsme šli odpoledne ven a stavěli. Někdo iglú, jiní sněhuláky a hrady, koulovali jsme se. Pak jsme měli osobní volno. Večer jsme probírali páteční program. Pak jsme hráli bowling, bohužel se sekl, protože tam někdo hodil malé míčky. Program měla druhá skupina holek. Hádali jsme kdo to je.
Byl to krásný lyžák.

6. den – pátek
Po snídani jsme si balili věci a uklízeli. Pomohli jsme s odklízením sněhu a stavěli ze sněhu. Domlouvali jsme se na cestu.

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Informace MŠMT
  • Úpravy v provozu školy od 22. 11. 2021

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 29. listopadu do 3. prosince 2021

Pondělí:
Polévka drožďová 6,7,9
Smažený řízek 1,3,7, brambor 7, okurka
sterilovaná 10, čaj ovocný, mléko 7

Úterý:
Polévka dršťková z hlívy ústřičné 1,6,7,9
Bramborový knedlík s cibulkou 1,7, OVOCE
salát z kysaného zelí 12, čaj instantní

Středa:
Polévka slepičí s nudlemi 1,6,7,9
Vepřové v mrkvi 1, rozpek 1,3,7,
čaj s citrónem, mléko banán 7

Čtvrtek:
Polévka čočková 1,6,7,9
Zapečené těstoviny s uzeninou 1,3,7,
červená řepa 10, čaj instantní, kakao 1,7

Pátek:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Cikánská pečeně 1, rýže, dušená zelenina 7,9,
mošt

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign