Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Světový den míru 21. září - „Zasaď strom pro mír“

Vloženo 07.10.2021

Mezinárodní den míru (anglicky International Day of Peace), známý i jako Světový den míru (World Peace Day), se slaví každý rok 21. září. Věnován je míru, tedy absenci války.

Organizace LEAF (Učení o lese) a ENO (Životní prostředí online) zvou školy na celém světě, aby se tento den připojily k vysázení stromků pro udržitelnou budoucnost. Naše škola se k mezinárodní akci připojila letos již poněkolikáté, zástupci všech tříd vysadili na školní zahradě jírovec maďal. Společné sázení stromu podpořila svou účastí také starostka obce V. Štejrová.

Strom je pro nás symbolem – symbolem připomenutím přírody a životního prostředí. Věříme, že porosteme společně s našimi stromy.

Akcí „Zasaď strom pro mír“ chceme podpořit environmentální a globální výchovu. Chceme vést školáky k povědomí o důležitosti stromů a lesů v celosvětovém měřítku.

L. Škvárová

Sázení stromu

V pátek 24. 9. 2021 jsme s ostatními zástupci tříd na školní zahradě u altánu sázeli strom jménem jírovec maďal. Když jsme přišli, díra na strom už byla připravená. Byla zde i paní starostka Vladimíra Štejrová, která nám o stromu řekla několik informací, např. že se plody ze stromu dříve používaly jako krmivo pro koně, a že se z nich vyrábí masti na klouby a křečové žíly. Pak jsme strom z květináče jenom vyndali, zasypali jsme ho hlínou a zalili vodou. Paní starostka se s námi rozloučila a všichni jsme se vrátili zpátky do našich tříd.

Zeleň je pro život člověka i zvířat velmi důležitá, protože nám poskytuje kyslík. Jsme rády, že v blízkosti naší školy poroste takový strom. Byl to hezký zážitek.

Tereza Chmelařová, Vendula Pluhařová – 5. ročník

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Informace MŠMT
  • Úpravy v provozu školy od 22. 11. 2021

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 29. listopadu do 3. prosince 2021

Pondělí:
Polévka drožďová 6,7,9
Smažený řízek 1,3,7, brambor 7, okurka
sterilovaná 10, čaj ovocný, mléko 7

Úterý:
Polévka dršťková z hlívy ústřičné 1,6,7,9
Bramborový knedlík s cibulkou 1,7, OVOCE
salát z kysaného zelí 12, čaj instantní

Středa:
Polévka slepičí s nudlemi 1,6,7,9
Vepřové v mrkvi 1, rozpek 1,3,7,
čaj s citrónem, mléko banán 7

Čtvrtek:
Polévka čočková 1,6,7,9
Zapečené těstoviny s uzeninou 1,3,7,
červená řepa 10, čaj instantní, kakao 1,7

Pátek:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Cikánská pečeně 1, rýže, dušená zelenina 7,9,
mošt

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign