Vloženo 13.04.2023
Vědomostní soutěž Eurorebus je již tradiční soutěží o putovní pohár, které se naše škola pravidelně účastní a nezřídka dosahuje i vynikajících výsledků na krajské či dokonce celostátní úrovni. V tomto školním roce se nám opět podařilo ve všech kategoriích určených pro 2. stupeň základních škol postoupit do krajského kola. Zvláštností oproti předchozím ročníkům ovšem bylo, že datum konání připadlo na neděli 2. dubna 2023 a místa konání těchto kol byla pouze dvě – Praha pro kraje na území Čech a Olomouc pro kraje na území Moravy. Soutěžní týmy pak v rámci těchto celků (Čechy, Morava) byly též vyhodnocovány.
Výprava pod vedením p. uč. Ešnera a p. uč. Franka čítající výběr 10 žáků z 6. až 9. třídy vyrazila v nedělních dopoledních hodinách z Chlumčan a po necelých dvou hodinách cesty rychlíkem a pěším přesunu bezpečně dorazila na půdu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze na Albertově, kde se krajské kolo soutěže odehrávalo. Následovala nezbytná registrace a úvodní soutěžní kvíz o ceny ve vestibulu školy. Potkali jsme se s několika absolventy ZŠ Chlumčany, kteří zde reprezentovali své střední školy, načerpali síly a již bylo oficiální zahájení soutěže samotné, která probíhala až do odpoledních hodin.
Vyhlášení výsledků bezprostředně následovalo. Nejlepším umístěním v souhrnném srovnání 6. a 7. ročníků základních škol na území krajů v Čechách je 11. místo třídy 7. A, která navíc soutěžila v oslabeném složení. Ve stejné kategorii obsadila třída 6. A se 14 body 19. místo. V kategorii 8. a 9. tříd se sice z hlediska umístění dařilo méně (23. a 24. místo), nicméně stále se značnou porcí bodů a naděje v podobě postupu do celostátního kola na divokou kartu umírá poslední. Nyní nezbývá než čekat na finální seznam s postupujícími třídami z jednotlivých krajů a snad se alespoň některému týmu (třídě) zadaří.
Zbytek odpoledne by se dal označit jako zeměpisně-historická exkurze. Seznámili jsme se s událostmi, které právě v Praze na Albertově, kde se nachází řada budov Univerzity Karlovy, odstartovaly v listopadu 1989 sametovou revoluci. Navštívili jsme Nuselský most a zahradu Muzea Policie ČR. Následně jsme se přesunuli na Vyšehrad, abychom se pokochali pražskými panoramaty a udělali fotku na památku. Následovala už pouze odměna v podobě rychlého občerstvení a návrat vlakem do Chlumčan.
Mgr. Jan Frank, Ph.D., Ing. Ludvík Ešner
Momentálně zde nejsou žádná sdělení.
07. 03. 2025 - 16. 05. 2025
Plavecký výcvik (Klatovy) – 2. a 3. ročník (7. 3., 14. 3., 21. 3., 28. 3., 4. 4., 11. 4., 25. 4., 2. 5., 9. 5. a 16. 5. 2025)
06. 05. 2025
Exkurze – environmentální centrum (Krsy) – 2. ročník a III. B
06. 05. 2025
Exkurze – Muzeum motocyklů (Chlumčany) – 1. ročník
06. 05. 2025
Historická exkurze (Praha) – 6. a 7. ročník
07. 05. 2025
Oblastní kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ (Blovice) – vybraní žáci
09. 05. 2025
Den Evropy – celoškolní projektový den
13. 05. 2025
Okresní přebor v atletice – POHÁR ROZHLASU (Přeštice) – vybraní žáci 2. stupně
14. 05. 2025
„Jak válčili husité“ (divadelní představení k vlastivědě a dějepisu) – 4. až 7. ročník
29. 05. 2025
Fotografování tříd
Pondělí:
Polévka s drožďovou rýží 1,6,7,9
Nudle s mákem 1,7,8,11
Melta 7 OVOCE
Úterý:
Polévka fazolová
Kuřecí řízek 1,6,7,9, bramborová kaše 7, kompot
Džus
Středa:
Polévka rybí se strouháním 1,3,4,6,7,9
Vepřové na kmíně 1,6,7,9, rýže basmati, zeleninová obloha
ovocný jogurt 7, čaj
Čtvrtek:
NEVAŘÍME – STÁTNÍ SVÁTEK
Pátek:
Polévka brokolicový krém 1,6,7,9
Masová haše 1,3,7, brambory maštěné máslem 7,
salát z kysaného zelí 12, Džus
© 2007 - 2025 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.