Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Školní sportovní klub - Aktuality

Okresní kolo ve florbalu AŠSK v Přešticích (9. 11. 2021).

Starší žačky 2. místo, mladší žačky 3. místo

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


McDonald´s Cup láká i menší školy. V Chlumčanech nevynechali jediný ročník

Video na YouTube: https://youtu.be/VLqVd8x9On0

Článek na Deník.cz: https://www.denik.cz/fotbal-perlicky/mcdonalds-chlumcany2020.html

8. 1. 2020

Registrace do 23. ročníku McDonald´s Cupu jsou v plném proudu. Do největšího fotbalového turnaje žactva se může přihlásit každá základní škola. Nikdo nemusí mít obavy, že mezi konkurencí neuspěje - o výsledek jde totiž až v poslední řadě. Každý rok se turnaje účastní i malé školy, které si chtějí užít plno fotbalové zábavy a třeba také potrápit favority.

Jednou z nich je i Základní škola Chlumčany, která se nachází asi deset kilometrů od Plzně. "Pořád se říká, jak jsou děti líné. U nás takový problém není. Máme tu školní sportovní klub, našich aktivit se účastní 80 procent dětí," vysvětlil učitel tělocviku Jiří Zahálka. "Nechceme se zaměřovat jen na fotbal. Je tu i atletika, volejbal, florbal, basketbal, lyžujeme, plaveme. Chceme, aby děti měly všestranné vyžití," dodal Jiří Zahálka.

ZŠ Chlumčany se McDonald´s Cupu účastní od prvního ročníku. "Takový turnaj zapadá do našeho systému. Fotbal je kolektivní sport, děti se učí spolupracovat, bojovat, hrát. Jsme rádi, že něco takového existuje a že se můžeme zúčastnit," neskrýval spokojenost Jiří Zahálka.

McDonald´s Cup si pochvalují i samotní chlumčanští žáci. Jsou nadšení, že takovou akci mohou absolvovat. "Je to zábava, i když ne každý z nás hraje fotbal závodně," prohlásil jeden z nich. "Baví mě to, dají se tam získat zkušenosti. Až tam budu příště, tak alespoň budu vědět, jak to tam probíhá," doplnil ho druhý.

Chlumčanská škola má bohatou sportovní historii. To dokazuje i kronika učitele tělocviku Jiřího Zahálky: "V roce 2017 jsem v McDonald´s Cupu skončili třetí. Před deseti lety jsme dokonce vyhráli okresní přebor." Aby McDonald´s Cup mohl být tak velkým turnajem a mohl se letos konat už potřiadvacáté, je účast škol, jako je ta chlumčanská, velmi důležitá.


Okresní přebor florbalového turnaje dívek ČEPS CUP základních škol pro 1. stupeň ZŠ (9. 12. 2019).

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


Sportovní výsledky – podzim 2019

Náš ŠSK v září oslavil 20. výročí svého založení. Na počest této události jsme v naší škole uspořádali sportovní den v netradičně pojatých sportovních disciplínách a sportech. Po této velmi úspěšné kulturně-sportovní akci následovaly tradiční podzimní sportovní soutěže v našem okrese a kraji pořádané Asociací školních sportovních klubů ČR.

Atletika
26. září zorganizoval náš sportovní klub opět okresní kolo soutěže v přespolním běhu jednotlivců a družstev. Již tradiční závod měl start a cíl v areálu CHMS Obora. Trasy závodů všech kategorií vedly lesoparkem Na Vrchu. Více než 200 závodnic a závodníků z 8 základních škol našeho okresu bylo rozděleno do šesti kategorií, po třech pro dívky i chlapce. Největším úspěchem se stalo 3. místo družstva starších žaček. 1500 m dlouhou trať zvládly A. Horká, A. Matoušková, V. Šlehoverová, J. Cibulková, A. Dvořáková a K. Hodanová. Velmi dobré je i 4. místo mladších žáků. Dalšími výbornými běžci byli např. M. Štichová, J. Volf, R. Šubrt a další. Atletickou soutěž uspořádala také ZŠ Přeštice. Atletický čtyřboj družstev proběhl v areálu školy. I v této soutěži získalo družstvo starších žaček 3. místo, chlapci se umístili na 4. místě.

Florbal
Florbal patří v současnosti k nejoblíbenějším sportovním hrám. V naší škole se mu aktivně věnuje více než polovina žáků a žákyň 1. až 9. ročníku. Jako každý rok byl i letos podzim plný florbalových soutěží. Okresní přebory pořádané AŠSK ČR proběhly ve sportovních halách v Přešticích a Plzni–Slovanech. Díky zdařilé přípravě v naší maličké tělocvičně a velkému zájmu dětí se trenérům J. Zahálkovi, P. Elsnicovi a P. Procházkovi ml. podařilo sestavit silné týmy ve všech kategoriích. Jako první ovládly okresní přebor mladší dívky. Ve finále porazilo naše družstvo žákyně ZŠ Stod v poměru 2:1. Další den následoval triumf starších dívek. Finálové vítězství 4:3 proti ZŠ Chotěšov. Úspěšný týden završilo družstvo mladších chlapců. Také dokázalo ovládnout okresní přebor a ve finále porazilo ZŠ Nepomuk 1:0. Do finále dotáhli své florbalové umění proti 10 týmům okresu i starší chlapci. Na obrovském úspěchu všech našich mladých hráčů a hráček nic nezměnila ani finálová porážka od ZŠ Chotěšov. Utkání skončilo bez branek, o naší porážce rozhodly samostatné nájezdy. Na přelomu listopadu a prosince odehrají své soutěže ještě nejmladší chlapci a dívky z 1. stupně ZŠ. Zároveň se pokusí o další úspěchy v krajských kolech naše vítězná družstva z okresních přeborů.

Další sporty a soutěže
Na konci listopadu proběhne v Přešticích okresní kolo soutěže v basketbalu. Připravujeme se i na volejbal a přehazovanou. Před odchodem na prázdniny se v naší škole uskuteční 35. ročník Vánoční laťky a turnaj ve volejbale. Držte palce našim mladým sportovcům!

Jiří Zahálka, předseda ŠSK ZŠ Chlumčany

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


 

Okresní přebor v atletickém čtyřboji ZŠ (17. 9. 2019), kde družstvo starších děvčat získalo 3. místo.

Zvětšit fotografii


 

Okresní přebor florbalového turnaje ČEPS CUP základních škol pro 1. stupeň ZŠ (14. 11. 2018).

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


Okresní přebor ve florbalu ZŠ (13. 11. 2018), kde družstvo starších děvčat vybojovalo 1. místo a postup.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


Okresní přebor ve florbalu ZŠ (8. 11. 2018), kde družstvo mladších děvčat vybojovalo 1. místo a postup.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


Florbalový turnaj v Plzni (7. 4. 2018).

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


Florbalový turnaj v Chlumčanech (17. 3. 2018).

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


 

Okresní přebor florbalového turnaje ČEPS CUP základních škol pro 1. stupeň ZŠ (29. 11. 2017), kde družstvo děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Krajský přebor ve florbalu ZŠ (1. 12. 2017), kde družstvo starších děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Okresní přebor ve florbalu ZŠ (7. 11. 2017), kde družstvo mladších děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Okresní přebor ve florbalu ZŠ (31. 10. 2017), kde družstvo starších děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Štafetový pohár – okresní kolo v Přešticích (5. 5. 2017), kde naše družstvo získalo 3. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Okresní přebor ve florbalu (25. 11. 2016), kde družstvo starších žáků získalo 2. místo.

Zvětšit fotografii

 

Finále turnaje Think Blue Cup v Praze, kde dívky naší ZŠ obsadily čtvrté místo

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Turnaj Think Blue Cup v Plzni, kde dívky naší ZŠ v krajském kole obsadily první místo

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Sportovní úspěchy

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Výsledky Krajského přeboru v přespolním běhu 2011

 

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Informace MŠMT
  • Úpravy v provozu školy od 22. 11. 2021

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 29. listopadu do 3. prosince 2021

Pondělí:
Polévka drožďová 6,7,9
Smažený řízek 1,3,7, brambor 7, okurka
sterilovaná 10, čaj ovocný, mléko 7

Úterý:
Polévka dršťková z hlívy ústřičné 1,6,7,9
Bramborový knedlík s cibulkou 1,7, OVOCE
salát z kysaného zelí 12, čaj instantní

Středa:
Polévka slepičí s nudlemi 1,6,7,9
Vepřové v mrkvi 1, rozpek 1,3,7,
čaj s citrónem, mléko banán 7

Čtvrtek:
Polévka čočková 1,6,7,9
Zapečené těstoviny s uzeninou 1,3,7,
červená řepa 10, čaj instantní, kakao 1,7

Pátek:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Cikánská pečeně 1, rýže, dušená zelenina 7,9,
mošt

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign