Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Přivítání prvňáčků

Vloženo 25.09.2021

Ve středu 1. září 2021 jsme přivítali na naší škole nové žáky – chlapce a děvčata 1. ročníku. Setkání prvňáčků a jejich rodičů se uskutečnilo již podruhé na školní zahradě v prostoru altánu.

Nejprve přivítala žáky a všechny přítomné ředitelka školy Mgr. Irena Rampichová. Připomněla důležitost vzdělání, spolupráci mezi školou a rodinou a popřála všem klidný start v novém školním roce. Popřát dětem a rodičům přišla také starostka obce Mgr. Vladimíra Štejrová.

Po úvodních slovech přišlo na řadu také představování dětí. Všechny děti bez ostychu sdělily svá jména, bylo vidět, že se na svůj první školní den těšily. Po vzájemném seznámení jsme se s dětmi seřadili do dvojic a vydali jsme se na prohlídku školy. Mezitím se rodičům věnovala p. vychovatelka Hana Tůmová a podávala informace o školní družině. Prošli jsme si trasu od hlavního vchodu přes šatny a po chodbě do naší třídy. Děti zasedly do lavic, prohlédly si třídu, učebnice a pomůcky, které měly před sebou. Společně jsme se naučili báseň Škola, kterou jsme rodičům při návratu přednesli.

Na závěr měly děti na tabuli připravené papírové aktovky se svým jménem. Někteří „šikulové“ dokázali svoje jméno najít sami, ostatní ho vyhledali s pomocí. Následoval první domácí úkol – aktovku vyzdobit svým oblíbeným obrázkem a s pomocí rodičů napsat svoje jméno v takové podobě, jakou chtějí být děti ve škole oslovované.

První školní den se vydařil, i přes chladné ráno a přivítání v netradičních prostorách odcházely děti spokojené. Přeji všem dětem, aby se jim ve škole líbilo, práce se jim dařila a chodily sem rády.

Mgr. L. Škvárová

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Informace MŠMT
  • Úpravy v provozu školy od 22. 11. 2021

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 29. listopadu do 3. prosince 2021

Pondělí:
Polévka drožďová 6,7,9
Smažený řízek 1,3,7, brambor 7, okurka
sterilovaná 10, čaj ovocný, mléko 7

Úterý:
Polévka dršťková z hlívy ústřičné 1,6,7,9
Bramborový knedlík s cibulkou 1,7, OVOCE
salát z kysaného zelí 12, čaj instantní

Středa:
Polévka slepičí s nudlemi 1,6,7,9
Vepřové v mrkvi 1, rozpek 1,3,7,
čaj s citrónem, mléko banán 7

Čtvrtek:
Polévka čočková 1,6,7,9
Zapečené těstoviny s uzeninou 1,3,7,
červená řepa 10, čaj instantní, kakao 1,7

Pátek:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Cikánská pečeně 1, rýže, dušená zelenina 7,9,
mošt

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign