Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Den Země na prvním stupni

Vloženo 07.05.2024

Den Země je svátek, na který každoročně 22. dubna pořádáme akci zaměřenou na to, abychom žákům připomínali, že nemáme jiný domov a je třeba o něj pečovat.

V letošním roce jsme po rozlosování žáků 1. - 5. třídy sestavili heterogenní skupiny, ve kterých děti zůstaly celý den.

První část dne proběhla na školní zahradě. Žáci prošli šest stanovišť, na nichž plnili naučné, ale i zábavné úkoly, které se týkaly naší přírody. Stanoviště

„Pojďme léčit českou krajinu“ jsme věnovali splnění úkolu Recyklohraní.

Po krátkém odpočinku a svačině jsme se vypravili do nedalekého lesa. Cílem naší procházky bylo nasbírat přírodniny na vyplnění hmyzích hotelů, které pro nás vyrobili někteří rodiče či prarodiče.

V rámci pracovních činností jsme hmyzí hotely připravili pro jejich obyvatele a rozmístili po školním pozemku. Teď už budeme jen sledovat, zda se užitečný hmyz v našich domcích zabydlí.

Chtěli bychom poděkovat za spolupráci všem rodičům, kteří nám krásně provedené hotely zhotovili.

L. Škvárová

V pondělí 22. dubna jsme oslavovali Den Země. Byli jsme na školní zahradě, kde jsme se rozdělili na šest skupin. Každá skupina měla stanoviště, na kterých jsme se střídali. Na stanovištích jsem se dozvěděla, jak to mají včely těžké, kdo obývá hmyzí hotely, že rehek zahradní je pták roku 2024. Poté byla svačina, kde jsme posvačili a popovídali s kamarády. Pak jsme šli do lesa, který je u rybníku Šavlice. Šli jsme sbírat klacíky, šišky, mech a kůru do hmyzích hotelů, Úplně jsem tím přeplnila svoji tašku, která díky tomu byla lehce potrhaná. Nakonec jsem s Matym stavěla domeček.
T. Polívková 4. A

V pondělí 22. dubna jsme šli do lesa sbírat lesní plodiny do hmyzích hotelů. Nasbírali jsme šišky, klacíky, mechy a žaludy. Šli jsme dohromady zelený a fialový tým. Sbírala jsem s Emmou. Nasbíraly jsme 3 tašky. V lese byl krásný vzduch. Byli jsme v lese s paní učitelkou Voráčkovou, paní učitelkou Romovou a paní asistentkou Tomáškovou. Paní učitelky byly moc hodné. Moc se mi to líbilo.
I. Havlíčková 4. A

Tento týden 22. dubna na Den Země naše škola pořádala akci pro 1. stupeň. Paní učitelka z 3. třídy nám připravila barevné papírky. Každý si losoval a já vylosovala modrou barvu. Moje tři kamarádky si vylosovaly každá jinou. Bylo šest skupin, šest paní učitelek, které si losovaly barvu až na školní zahradě. Naše skupina měla paní učitelku Mikuleckou a paní asistentku Hojdovou. Všechna stanoviště byla moc hezká. Potom jsme šli sbírat věci do lesa. Proč? Protože jsme chtěli plnit hmyzí hotely. Sbírala jsem s Bětkou. Měly jsme doopravdy vše. Moc mě to bavilo a byla to velká zábava.
N. Kučerová 4. A

Byl Den země a naše paní učitelky si losovaly barvy do týmů a my jsme měli paní učitelku ze II.A . Nejdřív jsme splnili šest úkolů a pak jsme si dali svačinu. Potom jsme šli do lesa a tam jsme sbírali potřeby do hmyzího hotelu. Nasbírali jsme: šišky, kůru, mech, jehličí, listí. A ve středu při pracovních činnostech jsme šli vyplnit hmyzí hotel, moc se nám povedl.
T. Krsová 3. tř.

Den Země je 22.4. . Se školou jsme byli venku na školní zahradě. Plnili jsme různá stanoviště. Např. Přírodní pexeso, hádali jsme ptáky. Pak jsme šli do lesa nasbírat přírodniny do hmyzích domečků. Nasbírali jsme klacíky, mech, kůru, listy a pak jsme domečky vyplňovali. Nasbírali jsme hodně znalostí a všechny to moc bavilo.
V. Větrovcová 3. tř.

Byli jsme venku na školní zahradě. Tam jsme se seřadili do skupin a šli jsme plnit úkoly. Všechny jsme je splnili. Pak jsme šli do lesa. Tam jsme sbírali kůry a mechy do hmyzích domečků. Tam jsme chvilku byli. Museli jsme se vrátit. Na školní zahradě jsme vysypali plné tašky mechu a kůry do krabic. A šli jsme na oběd.
M. Bobek 3. tř.

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Pozvánka na koncert
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ DRUŽINY
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ JÍDELNY
  • Informační leták k HHC

 
Zobrazit podrobnosti...

Plánované akce

24. 06. 2024
Exkurze – robotika, virtuální realita a 3D tisk (Katedra informatiky FPE Plzeň) – 7. ročník

24. 06. 2024
Letní koncert CHDS a jeho hostů (Chlumčany)

27. 06. 2024
Rozloučení deváťáků se školou

27. 06. 2024
Vyhlášení nejlepších sportovců školního roku

28. 06. 2024
Rozdávání vysvědčení (jedna vyučovací hodina)

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 24. do 28. června 2024

Pondělí:
Bílá polévka se švestkami1,6,7
Srbská směs 1, rýže, moučník 1,3,7
džus

Úterý:
Polévka zeleninová z vaječné jíšky 1,6,7,9
Nudlový nákyp s tvarohem1,7,3
mléko 7

Středa:
Polévka rajská s kapáním 1,3,7,6,9
Přírodní ryba 4,7, brambor 7, tatarka 7
mléko 7

Čtvrtek:
Polévka cizrnová 6,7,9
Domažlické ragú 1,3,7,6,9, houskový knedlík 1,3,7
čaj

Pátek:
Polévka zeleninový vývar s těstovinou 1,3,6,7,9

Výdej od 8:30 hodin (žáci, zaměstnanci):
Balíček: Hamburger 1 v housce, sušenka

Výdej pro cizí strávníky:
Hamburger 1 brambor 7, salát

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2024 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign